RC modely od profesionálů za skvělou cenu. Modely tanků, aut, lodě, vrtulníků. RC model neboli model na dálkové ovládání jsou splněným snem nejen pro děti, ale i pro mnohé rodiče. RC je anglická zkratka „remote control“ – dálkové ovládání…

Rádiem řízený model nebo RC model (RC z anglického radio controlled) je zmenšenina, resp. napodobenina dopravního prostředku, např. automobilu, lodi, letadla, vrtulníku, která je pohyblivá a nezávislá a je ovládána rádiovým signálem na dálku.

Elektrický motor

Elektrický motor je nejčastějším pohonem u RC modelů. Je bezúdržbový a tichý. Elektromotory můžeme rozdělit na stejnosměrné (obvykle mají rychlost od 10 do 30 km/h) a střídavé, kterým se říká také brushless (až 50 km/h, některé více). Tyto motory mají nižšíspotřebu elektřiny, proto vydrží na jedno nabití déle než stejnosměrné motory při stejně velké baterii.

Proporcionální ovládání

Tento systém umožňuje plynule zvyšovat a snižovat rychlost či důraz v zatáčení. RC modely bez tohoto systému ovládání mohou zatáčet pouze v určitém úhlu a plynulé zpomalení či zrychlení dle vašich pokynů není možné.

RTR

RTR neboli Ready to Ride – Připraven k jízdě znamená, že dálkově ovládaný model, například auto, je připraven k použití ihned po vyndání z krabice. Není tedy potřeba shánět a kupovat další součástky.

Ližiny

Ližiny jsou trámy ve spodní části vrtulníku, které slouží k přistávání.

Gyro

Gyro, celým názevm gyroskop, je u dálkově ovládaných modelů elektronický stabilizační systém používaný zejména u RC vrtulníků. Zabraňuje například nechtěné autorotaci modelu kolem své osy.

Spalovací motor

Je určený především pro profesionální použití. Oproti motorům elektrickým je hlučnější a náročnější na provoz a údržbu. Poskytuje však autentičtější požitek z jízdy. Pokud vás láká vůně benzinu, RC auta se spalovacím motorem budou pro vás to pravé.

Diferenciál

Stejně jako u klasických automobilů umožňuje rozdílné otáčky u kol jedné nápravy. Model díky diferenciálu lépe projíždí zatáčky a méně přechází do smyku.

BTF (Bind and fly)

Zkratkou BNF (Bind to fly) se označují drony, které se dodávají bez vysílače (ovladače), kterým se letoun ovládá ze země. Vhodné jsou pro piloty, kteří již vlastní dálkové ovládání nebo chtějí létat s více modely. V případě, že žádný ovladač doma nemáte, bude nutné jej dokoupit. Důležité je, aby kupovaný ovladač byl s vašim modelem kompatibilní.

RTF (Ready to fly)

Pojem Ready to fly znamená Připraven k letu a drony s tímto označením mají v balení vše potřebné k letu, takže není nutné dokupovat žádné příslušenství. Pouze u některých modelů je třeba dokoupit baterie do ovládání. Tyto kvadrokoptéry jsou určeny pro začátečníky i pokročilé.

Gimbal

Gimbal je speciální stabilizační zařízení, které při focení a natáčení videa eliminuje otřesy a náklony. Kamerku udržuje ve stabilizované poloze ve třech osách, takže výsledná nahrávka není roztřesená a s pohupujícím se horizontem.

Otevřít chat
1
Ahoj, jak můžeme pomoci!